Jeigu jaučiate įtampą ar skausmą, masažo terapija gali tapti veiksminga priemone, kuri padės jums pasijusti geriau. Masažo metu jį atliekantis specialistas įvairiais spaudžiamaisiais, trinamaisiais ir glostomaisiais judesiais masažuoja odą, raumenis ir gilesnius audinius. Masažas yra naudingas ne tik fiziniam kūnui, bet ir emocinei būklei, ir turi daug privalumų, tarp kurių taip pat yra ir skausmo mažinimas bei atsipalaidavimas.
Nors veiksmingiausią masažo terapiją gali užtikrinti tik kvalifikuotas ir patyręs masažo specialistas, tam tikrais atvejais gali pagelbėti ir savimasažas. Savimasažo metu raumenis masažuojame patys savo rankomis. Tiems, kurie norėtų išbandyti savimasažą skausmo mažinimui, siūlome išsamiau susipažinti su šios rūšies masažu.
Kokie yra savimasažo privalumai?
Savimasažas yra paprasta ir patogi priemonė, kurios pagalba galima mėgautis masažo terapijos privalumais. Kadangi yra ne viena savimasažo technika, kurią gali pasitelkti ir nepatyręs žmogus, masažą galima pasidaryti pačiam ir neišeinant iš namų. Šis masažas gali padėti sumažinti:
- Stresą ir nerimą;
- galvos skausmus;
- raumenų patempimus;
- raumenų įtampą;
- virškinimo sutrikimus;
- skausmą.
Kai savimasažą įtraukiam į kompleksinę gydymo programą kaip jos dalis, jis gali padėti lengviau valdyti lėtines ligas, tokias kaip fibromialgija ar artritas. Tačiau savimasažu niekuomet nepakeisite reguliaraus medicininio gydymo. Tuo tarpu, jei yra naudojamasi ir profesionalaus masažo terapija, savimasažas gali padėti prailginti profesionalaus masažo poveikį ir padėti labiau atsipalaiduoti tarp paskirto masažo terapijos seansų.
Kokį skausmus galima padėti sumažinti savimasažu?
Savimasažas gali padėti sumažinti labai įvairius skausmus, tarp kurių yra ir:
- galvos skausmas;
- kaklo skausmas;
- pečių skausmas;
- viršutinės ir apatinės nugaros dalies skausmas;
- sėdmenų skausmas;
- pilvo skausmas;
- šlaunų skausmas.
Jei skausmą kelia patinę raumenys, gali atsirasti ir nervų skausmas. Tai nutinka tuomet, kai raumuo spaudžia nervą. Pasitelkus savimasažą raumenų skausmui mažinti, galima sumažinti ir nervų skausmą.
Saugumo patarimai
Kaip jau supratote, savimasažas gali būti taikomas įvairių sveikatos sutrikimų ir skirtingo pobūdžio simptomų atveju, tačiau labai svarbu pabrėžti, kad savimasažas yra tinkamas tik tuo atveju, jei jaučiamas skausmas yra vidutinio intensyvumo. Tačiau jei skausmas yra ypač stiprus arba nuolatinis, prieš atliekant savimasažą pirmiausia reikia apsilankyti pas savo gydytoją.
O jei nesate tikri, kas sukelia jūsų patiriamus skausmus, savimasažas tokius simptomus gali net pabloginti. Nereikėtų pamiršti ir to, kad savimasažas gali būti netinkamas ir nesaugus kai kurių specifinių sveikatos sutrikimų ir ligų atveju. Taigi, turėtumėte pasitarti su savo gydytoju, jei:
- buvote patyrę lūžius;
- Neseniai patyrėte nudegimus;
- turite tebegyjančių žaizdų;
- turite kraujo krešėjimo sutrikimų;
- vartojate kraują tirštinančius vaistus;
- sergate giliųjų venų tromboze;
- sergate sunkia osteoporozės forma;
- sergate sunkia trombocitopenijos forma;
- sergate vėžiu.
Taip pat labai svarbu, kad visada atkreiptumėte dėmesį į tai, kaip jaučiatės tiek savimasažo metu, tiek ir po jo. Jei iki tol jus aplankydavęs skausmas tik dar labiau paūmėja arba visai nesumažėja, tikėtina, kad savimasažo terapija jums netinka. Jei savimasažas neduoda jokių teigiamų rezultatų ir nesumažina skausmo (arba jį sustiprina), būtina kreiptis į savo gydytoją.
Pabaigai
Jeigu jaučiate vidutinio intensyvumo skausmus, savimasažas gali padėti sumažinti tokius neigiamus simptomus. Tai yra labai patogus ir nesudėtingas įtampos ir diskomforto mažinimo būdas. Savimasažą galima naudoti ir kaip prevencinę priemonę. Siekiant geriausių rezultatų, savimasažą reikia atlikti atsargiai ir švelniai, įvertinant jaučiamo skausmo pokyčius. Tokiais atvejais taip pat gali būti naudinga pasitarti su savo gydytoju arba profesionaliu masažo specialistu.