Masažo terapijos metu paprastai yra masažuojamas visas arba dalis kūno, o masažo specialistas rankomis glosto, spaudžia, maigo ir trina odą. Skirtingų masažo rūšių yra daugybė ir kiekviena iš jų gali būti pasitelkta sprendžiant skirtingus sveikatos sutrikimus ar negalavimus.
Bendras kūno masažas, limfodrenažinis masažas, giluminis masažas – tai tik vos kelios iš šiomis dienomis populiarių masažo rūšių, kurios turi didžiulę naudą mūsų organizmo sveikatai ir jo veiklai. Tačiau paprastai daugiausiai dėmesio sulaukia atpalaiduojantis masažas, apie kurį naudinga ir įdomu pakalbėti plačiau.
Atpalaiduojantis masažas
Atlikdamas atpalaiduojamąjį masažą, masažo specialistas švelniais minkomaisiais ir ritmiškais glostomaisiais judesiais masažuoja minkštuosius audinius. Atpalaiduojančio masažo metu paprastai masažuojamas visas žmogaus kūnas. Masažuojamas žmogus nejaučia jokio skausmo ar kitų nemalonių pojūčių, kurie gali kelti diskomfortą. Toks atpalaiduojantis masažas – labai maloni patirtis, padedanti lengviau nusiraminti ir atpalaiduoti ne tik kūną, bet ir protą.
Kokia yra atpalaiduojančio masažo nauda?
Masažas mus atpalaiduoja dėka švelnių ir lėtų masažo specialisto atliekamų judesių, kuriais veikiami minkštieji kūno audiniai. Atpalaiduojantis masažas veiksmingai nuramina nervų sistemą, sumažina juntamą stresą ir skausmą bei pagerina bendrą savijautą. Be to, švelnūs minkomieji ir glostomieji masažiniai judesiai gali pagerinti ir mūsų periferinę kraujotaką bei padėti lengviau iš organizmo pasišalinti toksinams ir kitoms kenksmingoms medžiagoms. Taip pat atpalaiduojantis masažas pagerina ir pažeistų minkštųjų audinių atsistatymą bei bendrą odos tonusą. Taigi, kai yra tiek daug atpalaiduojančio masažo privalumų, kodėl gi jų nepateikus dar daugiau?
Sumažinamas nerimas ir depresijos simptomai
Jau seniai nerimas ir depresija yra tapusios labai dažnomis problemomis, su kuriomis susiduria daugybė šiuolaikinių žmonių – ypač jauname amžiuje. Ir būtent tai dažnai nulemia daug kitų fizinės ir psichinės sveikatos sutrikimų. Laimei, atpalaiduojantis masažas, dėka sukuriamos raminančios atmosferos ir visų masažo terapijos gydomųjų bei skausmą malšinančių privalumų, gali sušvelninti kai kuriuos nerimo ir depresijos simptomus, tokiu būdu pagerinant ir bendrą žmogaus savijautą.
Pagerinama miego kokybė
Atpalaiduojantis masažas padeda žmogui lengviau atsipalaiduoti, sumažina juntamą stresą ir suteikia ramybės pojūtį. Visa tai gali padėti lengviau užmigti, pasineriant į kur kas gilesnį bei kokybiškesnį miegą. Kadangi masažas taip pat gali padėti sprendžiant laikysenos sutrikimus ir mažinant dėl to kylančią įtampą bei skausmą, miegoti tampa daug patogiau, o tai prisideda prie dar geresnės miego kokybės.
Sustiprinama imuninė sistema
Kadangi masažas pasižymi streso hormonų kiekį ir kraujospūdį mažinančiomis savybėmis, žmogaus organizmo imuninė sistema tampa stipresnė ir gali suduoti daug stipresnį imuninį atkirtį, lengviau apsaugant nuo infekcijų ir kitų susirgimų.
Sumažinama raumenų įtampa ir nuovargis
Reguliariai atliekamas atpalaiduojantis masažas padeda veiksmingai sumažinti raumenų įtampą, kuri gali atsirasti dėl laikysenos problemų, kurios priešingu atveju ilgainiui galėtų sukelti didelius skausmus, papildomą diskomfortą ir įtakoti kitus sveikatos sutrikimus. Be to, reguliari atpalaiduojančio masažo terapija taip pat gali sumažinti ir raumenų nuovargį bei diskomfortą, atsirandantį dėl per didelio fizinio krūvio, tokiu būdu kartu sutrumpinant ir atsigavimo laiką.
Sumažinami raumenų skausmai
Profesionalus ir patyręs masažo specialistas geba tinkamai izoliuoti tam tikrus raumenis ar raumenų grupes, tokiu būdu mažinant vietinį skausmą. Skirtingų raumenų sluoksnių ir kūno dalių stimuliavimas padeda daug lengviau atsipalaiduoti, pagerinant kraujotaką, sumažinant uždegimus, nuovargį ir skausmą bei padidinant energijos lygį.
Ir tai vis dar nėra vienintelės priežastys, dėl kurių būtų verta pasinaudoti atpalaiduojančio masažo terapija!