Trigeriniai taškai atsiranda tada, kai raumenys nepajėgia atsipalaiduoti. Dėl to susiformuoja raumenų mazgeliai, kurie gali neigiamai veikti aplinkinius nervus ir sukelti skausmą kitose kūno vietose. Pavyzdžiui, apatinėje nugaros dalyje esantis trigerinis taškas gali sukelti skausmą kakle. Todėl, kai pacientas į medikus kreipiasi dėl skausmą malšinančių vaistų, labai dažnai į jo gydymo planą rekomenduojama įtraukti ir trigerinių taškų terapiją, apie kurios privalumus naudinga pakalbėti plačiau.
Trigerinių taškų masažo panaudojimo galimybės
Trigerinių taškų masažas yra naudojamas sprendžiant įvairias lėtinio skausmo problemas, tarp kurių yra ir:
- Galvos skausmas;
- Sąnarių skausmas;
- Apatinės nugaros dalies skausmas.
Be to, kai kurie žmonės trigerinių taškų terapiją pasitelkia osteoartritui, riešo kanalo tunelinį sindromui, ūžesiui ausyse (tinitui), migrenai, išialgijai (sėdmens nervo uždegimui) ir sportinėms traumoms gydyti.
Sumažinami galvos skausmai
Trigerinių taškų terapija gali padėti gydyti galvos skausmus, kurie kyla dėl viršutinės nugaros dalies ir kaklo raumenų įtampos. Taigi, kai pacientas kreipiasi dėl lėtinio galvos skausmo, pirmiausia būtina nustatyti skausmo pagrindinę priežastį. Kai jo pagrindinė priežastis yra raumenys, rekomenduojama pasitelkti trigerinių taškų masažą gydant raumenis ir tokiu būdu sumažinti galvos skausmą. Ir nors tokiais atvejais gydytojai dažnai skiria receptinius skausmą malšinančius vaistus, trigerinių taškų terapija gali būti veiksmingesnė – ypač ilguoju laikotarpiu.
Slopinami įvairūs skausmai
Trigerinių taškų terapija gali padėti sumažinti įvairaus pobūdžio skausmus. Pavyzdžiui, vieno 2011 m. atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad trigerinių taškų masažas gali padėti pėdos fascijos uždegimo sukeltam skausmui mažinti. Tyrimo metu dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes. Vienoje grupėje esantys žmonės pasitelkė tempimo pratimus, o kitiems buvo taikoma trigerinių taškų terapija (kartu su tempimo pratimais). Praėjus vienam mėnesiui žmonės, kuriems buvo taikoma trigerinių taškų terapija, jautė kur kas mažesnį skausmą ir fizinių funkcijų pagerėjimą.
Padidėja lankstumas
Dėl trigerinių taškų didėja raumenų įtampa ir jie silpnėja. Įprastos raumenų funkcijos labai pablogėja, ir kiekvienas bandymas ištempti raumenis sukelia stiprų skausmą. Viskas reikšmingai pasikeičia, jei pirmiausia atpalaiduojami trigeriniai taškai ir tik paskui tempiami raumenys. Būtent tokiu būdu veiksmingai pagerinamas lankstumas įsitempusiose kūno vietose.
Pagerėja laikysena
Trigerinių taškų masažo technikos gali padėti atpalaiduoti įsitempusius raumenis, dėl kurių žmogaus laikysena pasikeičia ir darosi netaisyklinga. Taigi, pašalinus trigerinius taškus, pagerėja ir sutvirtėja laikysena.
Mažėja raumenų skausmai po treniruočių
Kai atpalaiduojami trigeriniai taškai, kartu lengviau iš raumenų pašalinamos ir visos kenksmingos medžiagos ir pagerėja kraujotaka. Dėl tokio teigiamo poveikio po treniruočių jaučiamas gerokai mažesnis skausmas.
Suaktyvėja kraujotaka ir audinių hidratacija
Masažuojant minkštuosius audinius, iš audinių yra išspaudžiamas vanduo, kuris grįžta atgal, kai spaudimas praeina. Neseniai atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad tokiu būdu arterijos darosi elastingesnės, o tai savo ruožtu pagerina ir kraujotaką.
Trigeriniai taškai raumenyse sukuria tam tikras blokadas, tokiu būdu sutrikdydami tinkamą raumenų aprūpinimą deguonimi ir maistingosiomis medžiagomis. Kai tokie taškai pašalinami, raumenų ląstelės vėl gauna pakankamą maistingųjų medžiagų ir deguonies kiekį, todėl raumenys atgauna savo normalią funkciją.
Raminama nervų sistema
Masažo procedūros yra labai malonios, jos turi atpalaiduojamąjį poveikį. Nors masažo metu yra veikiami trigeriniai taškai ir gali būti jaučiamas nedidelis skausmas ar diskomfortas, jis neturėtų būti nepakeliamas. Taigi, trigerinių taškų masažo seanso metu ne tik atpalaiduojami skausmą keliantys trigeriniai taškai, tačiau nuraminama ir nervų sistema, todėl žmogus gali labiau atsipalaiduoti ir nusiraminti.