Nuospaudos yra viena iš problemų, su kuriomis galime susidurti nepriklausomai nuo amžiaus, sveikatos būklės ir fizinio aktyvumo lygio. Tai yra ypatingai dažna problema, kuri, nors tiesiogiai ir nėra pavojinga žmogaus sveikatai, vis dėlto yra labai nemaloni. Nuospaudos gali trukdyti ir kelti didelį diskomfortą, ypač jeigu jos trukdo vaikščioti, atlikti tam tikrus veiksmus arba yra gerai matomose vietose. Daugelis žmonių, kurie nuolat turi nuospaudų, laikui bėgant su tuo susitaiko ir nebando jų šalinti, tačiau iš tikrųjų yra ne viena priemonė, kurios pagalba galima atsikratyti nuospaudų ir susigrąžinti gražią odą.
Nuospaudų atsiradimo priežastys
Nuospaudos atsiranda dėl nuolatinės trinties tam tikroje mūsų kūno vietoje. Nesvarbu, ar kalbame apie mažojo kojos piršto nutrynimą batuose, ar fizinį darbą rankomis statant namą, kuomet jos skilinėja ir trūkinėja – nuospaudos yra natūrali mūsų odos apsauga. Kuomet vyksta nuolatinė odos trintis, mūsų kūnas, siekdamas išvengti skausmingų pūslių atsiradimo, negyvomis ląstelėmis ima gaminti natūralią apsaugą.
Kaip pašalinti nuospaudas?
Jei nuospaudos yra neprižiūrimos ir su priežastimis, dėl kurių formuojasi nuospaudos, susiduriama reguliariai, tai gali tapti pakankamai rimta problema. Todėl reikia laiku jomis pasirūpinti. Iš tikrųjų pakanka nesudėtingos priežiūros, kad pėdų ir delnų oda būtų sveika ir joje nesiformuotų nuospaudos.
Apsaugokite besitrinančią odos dalį
Visų pirma reikia pasistengti apsaugoti pažeistą vietą nuo tolesnio dirginimo, panaudojant tvarstį, specialų pleistrą ir kitus būdus. Jei nuospaudos atsirado ant delnų dėl svorių kilnojimo, treniruočių metu rekomenduojama mūvėti pirštines. Apsaugojus jautrias vietas bus lengviau atlikti įvairias užduotis rankomis, vaikščioti ir kt. Pasitelkus papildomas priemones, odoje nebeatsiras negyvų ląstelių, kurias ji formuoja, kad sumažintų jai daromą neigiamą poveikį.
Vonelės pažeistai vietai
Odos elastingumą pažeistoje vietoje galima padidinti darant šilto vandens ir Epsom druskos (gamtoje randamo mineralų magnio ir sulfato junginio) voneles po 10 – 20 min. kiekvieną dieną. Darant vonelę, galima švelniai masažuoti nuospaudą. Be to, Epsom druska padeda sumažinti stresą, skausmą ir gerina bendrą savijautą.
Šveiskite odą
Kai nuospaudos bus išmirkytos ir pakankamai suminkštės, reikėtų atlikti ir odos šveitimą. Odą galima veiksmingai suminkštinti šveičiant ją pemza, pėdų dilde ir kt. priemonėmis, kurios padeda pašalinti storą viršutinį nuospaudos sluoksnį, kurį sudaro negyvos ląstelės. Tokią procedūrą reikėtų atlikti reguliariai, tačiau nereikia stengtis pašalinti visą nuospaudą po vieno šveitimo. Kitas šveitimo būdas, kurį galima naudoti, yra cheminis, pvz., pilingas, kurio metu rūgščių pagalba ištirpdomos negyvos odos ląstelės.
Drėkinkite odą
Siekiant pašalinti atsiradusias nuospaudas ir užkirsti kelią naujų susidarymui, negalima pamiršti ir apie tai, kad odą būtina reguliariai drėkinti. Intensyviai drėkinantis kremas gali būti puikus pasirinkimas, jei norite veiksmingai sudrėkinti odą ir suteikti jai daugiau stangrumo. Nuospaudų šalinimo procedūros pabaigoje užtepus drėkinamojo kremo, pėdų arba delnų oda pastebimai suminkštės ir pasidarys lygesnė.
Pabaigai
Reguliariai prižiūrint susiformavusias nuospaudas, avint patogią avalynę ir mūvint apsaugines pirštines, bus lengviau pašalinti susiformavusias nuospaudas ir išvengti naujų atsiradimo. Žinoma, visuomet reikėtų atsižvelgti į nuospaudų atsiradimo priežastis, kurios kiekvieno žmogaus atveju gali skirtis. Neretai tenka kreiptis ir į gydytojus specialistus. Nuospaudų gydymo procesas yra ilgas ir greito rezultato tikėtis nereikia. Norėdami išgydyti nuospaudas, pasitelkite kantrybę ir, laikydamiesi šių patarimų bei kitų rekomendacijų, kiekvieną dieną nuosekliai ir sistemingai taikykite šiame straipsnyje siūlomas priemones.