Nors iki šiol daugeliui žmonių masažo terapija asocijuojasi tik su žmonėms skirtu masažu, šiomis dienomis sparčiai populiarėja ir masažas augintiniams – ypač šunų masažas. Šunų masažo terapija – tai papildoma terapijos forma, kai rankų prisilietimais siekiama pagerinti ar palaikyti emocinę ir fizinę šuns sveikatą, gyvybingumą, optimalų energijos lygį ir gerą fizinę formą, kartu padedant spręsti ir konkrečias sveikatos problemas.
Kaip masažas gali padėti šuniui
Nors bėgant metams šunų masažas ėmė sulaukti vis didesnio populiarumo visame pasaulyje, jo jokiu būdu nereikėtų maišyti su šunų palepinimui skirtomis procedūromis, kurios paprastai siūlomos augintiniams skirtuose SPA centruose. Tai yra terapinis metodas, į kurį reikėtų žiūrėti kaip į priemonę, padedančią pagerinti šuns sveikatą, savijautą ir gyvenimo kokybę.
Neretai pastebima, kad šunų šeimininkai vadovaujasi klaidingu įsitikinimu, jog jų augintinių dėl įvairių priežasčių pažeisti raumenys sugis savaime ir dėl to nereikia imtis jokių pagalbinių priemonių. Deja, toks požiūris pasiteisina ne visais atvejais. Be to, yra labai daug įvairių minkštųjų audinių problemų, kurias galima nesunkiai pašalinti masažo terapijos pagalba. Vis dėlto, išspręsti tokias problemas, ypatingai svarbu suprasti visų šuns kūno organų sistemos veiklą, skeleto raumenų ir kaulinių struktūrų funkcionavimą. Todėl šuns masažą visuomet turėtų būti patikėtas patyrusiems masažo specialistams.
Šuns raumenys, lygiai taip pat, kaip ir žmogaus, įsitempia ir susitraukia dėl daugybės įvairių priežasčių, tarp kurių yra ir stresas, pervargimas ar traumos. Didelė raumenų įtampa gali lemti netolygų dėvėjimąsi ir sumažinti judesių amplitudę, įskaitant ir papildomą priešingų raumenų bei sąnarių apkrovą, asimetriją ir neteisingą paslankumą. Dėl minėtų didelės įtampos ir persitempimo priežasčių gali sutrikti normalus šuns judėjimas, atsirasti spazmų ir susiformuoti skausmingi mazgai, kurie kelia dar didesnį spaudimą.
Masažo terapija gali turėti labai didelį teigiamą poveikį jūsų augintinio sveikatai ir gyvenimo kokybei. Susikaupusios įtampos mažinimas ir pagerėjusi kraujotaka veikia visą šuns kūną – tiek raumenis, tiek vidinius organus bei nervų sistemą. Taigi, šunų masažas gali turėti labai didelę naudą jūsų augintiniui, tarp kurių:
- Įtampos, streso ir nerimo mažinimas;
- Sąnarių judesių amplitudės gerinimas;
- Imuninės sistemos stiprinimas;
- Judėjimo, eisenos ir laikysenos gerinimas;
- Juntamo skausmo mažinimas;
- Kraujotakos ir limfotakos gerinimas;
- Efektyvesnis toksinių atliekų pašalinimas;
- Randinio audinio ir sukibimo mažinimas;
- Edemos ir patinimo mažinimas;
- Sveiko ir blizgančio kailio išsaugojimas;
- Lengvesnis ir greitesnis atsigavimas po fizinio krūvio;
- Psichologinės savijautos gerinimas ir nuraminimas.
Kokiems šunims naudinga masažo terapija
Masažo terapija teigiamai veikia įvairaus amžiaus ir sveikatos būklės šunų fizinę ir emocinę savijautą, tačiau masažas gali būti ypač naudingas:
- Vyresnio amžiaus šunims;
- Šuniukams nuo maždaug 4 mėn.;
- Nerimo kamuojamiems šunims;
- Aktyviai sportuojantiems šunims (arba sportiniams šunims);
- Šunims, kurie patyrė traumas ar kuriems buvo atliktos operacijos;
- Darbiniams šunims;
- Prieš fizinį aktyvumą ir po jo;
- Sveikiems ir aktyviems šunims;
- Šunims, kurie serga įvairioms ligomis, tokiomis kaip artritas, klubo sąnario ar alkūnės sąnario displazija, įvairiomis ortopedinėmis ligomis ir kt.
Šis sąrašas tikrai nėra baigtinis sąrašas. Masažas augintiniui turi daug privalumų ir yra daugybė atvejų, kai masažas gali būti naudingas. Vadinasi, kad masažas gali būti puiki natūrali priemonė, veikianti visą šuns kūną ir gerinanti jo sveikatą bei savijautą. Masažas, derinamas su tinkama kasdiene augintinio priežiūra, padės užtikrinti mylimam augintiniui geresnę gyvenimo kokybę, suteiks jam daugiau laimės ir prailgins augintinio gyvenimo trukmę.