Kobido veido masažas dažnai yra vadinamas puikia estetinės chirurgijos alternatyva. Kobido masažas yra senovėje atsiradusi veido masažo technika, kurią naudodavo Azijoje (Kinijoje, Japonijoje ir Korėjoje) gyvenusios moterys. Ši technika sugrįžo labai įvairiais pavidalais ir neretai yra taikoma kaip veido joga, veido gimnastika ir kt. Kobido masažo technikos padeda susigrąžinti tinkamą veido tonusą, atstatyti veido kontūrą, pakelti veidą arba visiškai išvengti estetinės chirurgijos būtinybės.
Kobido yra gilus manualinis masažas, kurio metu yra masažuojama per 50 veido raumenų ir visi audinių sluoksniai. Masažuojant veido raumenis kartu yra stimuliuojami fibroblastai, atsakingi už ląstelėms būtiną kolageno gamybą, pašalinamas skysčių perteklius, išvalomi toksinai ir kitos kenksmingos medžiagos bei atnaujinama oda, kadangi pagerėja kraujotaka, kurios dėka audiniai yra geriau aprūpinami jiems būtinomis maistingosiomis medžiagomis.
Kartais kobido masažo seansas yra užbaigiamas pasitelkiant ir akupresūrą, kurios pagalba tampa lengviau atpalaiduoti visą veidą ir kūną. Tai labai veiksmingai atpalaiduoja mūsų nervų sistemą, taip pat geba reikšmingai sumažinti streso daromą neigiamą poveikį mūsų kūnui, sumažinti galvos skausmus, nemigą ir išsekimą. Viršutinėje nugaros dalyje ir kaklo srityje tokių technikų pagalba taip pat sumažinama raumenų įtampa, sumažėja juntami skausmai ir maudimas. Taip pat akupresūros technikų, taikomų galvos odos ir akių kontūro srityse, pagalba galima sumažinti akių skausmus ir skausmą, kuris būna sukeltas įsitempusio žandikaulio.
Be to, labai svarbus kobido masažo privalumas yra tai, jog reguliariai taikant šią masažo techniką labai greitai pastebimi akivaizdūs teigiami pokyčiai. Pagerėjus kraujotakai veido srityje, kubido masažo dėka oda tampa minkštesnė, pagerėja veido raumenų tonusas ir sumažėja veido odos raukšlės. Veido odos audinių sudrėkinimas taip pat padeda atstatyti bendrą veido odos kompleksiją. Ir tai nėra vieninteliai kobido masažo privalumai. Tarp jų taip pat būtų galima paminėti ir:
- Veiksmingai kovoja su stresu;
- Suteikia visapusišką atsipalaidavimą ir pagerina bendrą savijautą;
- Sumažina bruksizmo (nevalingo dantų griežimo) požymius;
- Sumažina juntamus galvos skausmus;
- Išvengiama labai griežtų veido bruožų;
- Sumažinamos kai kurios virškinimo sistemos problemos;
- Pagerinamas regėjimas.
Kobido veido masažo seansas
Paprastai kobido masažo seansas trunka 90 min. ir jį sudaro keletas aiškių žingsnių. Pirmiausia masažo specialistas atpalaiduoja nugarą, rankas ir plaštakas, o tuomet galvą ir veidą, pasitelkdamas lėtus ir atpalaiduojančius masažinius judesius. Šiame masažo seanso etape gali būti naudojamas ir karštas rankšluostis bei bambukinė lazdelė.
Kitame kobido masažo žingsnyje veido srityje naudojami labai greiti gnybiamieji judesiai, derinant juos kartu su maigymo – sukamaisiais judesiais. Galiausiai masažo specialistas pasitelkia įvairius šiatsu masažo technikos elementus, jų pagalba veikdamas veido ir kūno energetinių sistemų meridianus. Dažnai masažas užbaigiamas uždedant kvarcinius akmenis meridianų vietose.
Kontraindikacijos
Šios rūšies masažas nerekomenduojamas nėščioms moterims, vėžiu sergantiems žmonėms ar turintiems širdies sveikatos problemų. Jei žmogus turi odos nudegimų, oda yra labai pažeista aknės ar yra neseniai susiformavusių randų, masažas turėtų būti atliekamas labai švelniai arba atidedamas, atsižvelgiant į konkrečią žmogaus būklę.
Žmonės, kurie anksčiau buvo susidūrę su kaklo trauma arba yra patyrę disko išvaržą, pirmiausia turėtų pasitarti su savo gydytoju. Siekiant, kad po kobido veido masažo oda tinkamai atsigautų, taip pat nerekomenduojama šią masažo techniką derinti kartu su kitomis kosmetinėmis veido odos procedūromis, tokiomis kaip botulino injekcijos ar elektrolizė.